Consiliul Județean Mehedinți a anunțat joi, 15 iulie, că a fost turnat primul strat de asfalt pe un sens de mers al drumului județean 562A, de-a lungul comunei Rogova, către comuna Livezile.
Investiția este realizată de Consiliul Județean Mehedinți.
„În cursul zilei de vineri, 16 iulie, se va turna primul strat și pe cel de-al doilea sens de mers. Se vor realiza legăturile cu drumurile laterale (10), racordurile la proprietăți (75), se vor decolmata șanțurile, se vor realiza marcaje longitudinale și se vor monta indicatoare de circulație.”
În urma acestor lucrări, se va traversa pe un drum complet asfaltat.